swan-israel שאלות ותשובות יצירת קשר קישורים חדשות שירות לקוחות היאכטות היסטוריה
swan English
סוואן 46
 

 

 
    

 

להלן מספר פרטים על היאכטה מדגם swan 46  אשר מוגדרת
כ  cruisingוגם כ Performance .
דגם זה נבנה ותוכנן לראשונה באמצע שנת 2004.
דגם זה נמכר בהצלחה מרובה עד היום
 ועדיין קיים עבורו ביקוש רב .
פנים היאכטה
רמת הגימור הפנימית גבוהה ביותר כאשר כל הספינה מצופה עץ טיק בעבודת יד.
קווי הגימור נקיים ויפים ומקרינים תחושה של יוקרה ופרקטיות. החלל בקבינות הוא גדול. כמובן שהבעלים יכול להוסיף ולגרוע מהאביזרים והעיצוב של פנים היאכטה ולעצב אותה על פי צרכיו.
 לדוגמא תא הבעלים הגדול בחרטום, קבינות האורחים בירכתיים מצד שמאל ומצד ימין (כל אחד זוגי). המטבח ממוקם בירכתיים מצד מימין,  עיצוב ומבנה המטבח פונקציונאלי ואכותי מאד, שטחי עבודה ואחסון רבים ונחים לעבודה.  שני חדרי שרותים ומקלחות ,אחד לבעלים ואחד לאורחים ).
אלמנט שהולך ונעלם מהיאכטות הוא פינת הניווט הייעודית, שגם ביאכטה זו אינה קיימת בנפרד אלא משולבת בתוך הכורסאות שמול הסלון
 
 
 
 
הקוקפיט
הקוקפיט הינו  אחורי גדול ומרווח. המושבים שלפני ההגאים מאפשרים נוחות רבה ל 8 אנשים עם הרבה מקום לרגליים.
שולחן האוכל עשוי כולו עץ טיק, ניתק ממקומו ובא עם שק לאחסון כך שניתן להרחיב את המקום לעוד שייטים בתחרויות.
החבל הראשי מגיע הישר לנקודת אחיזה בין ההגאים וגם אותו ניתן להעביר כשלא מפליגים על מנת שלא יפריע לתנועה בקוקפיט.
מעמדת ההגה ניתן לשלוט על החבל הראשי שמגיע לשתי הכננות האחוריות (אחת ליד כל הגה) .
 
    
סיפון
עיצוב הסיפון קבל תשומת לב מרבית הוא נקי מחבלים כפישניתן לראות בכל קו היאכטות של נאוטור סוואן. כל החבלים נבלעים אל מתחת לסיפון בסמוך לתורן ומופיעים בחזרה ליד הכננות שלהם. אווררי הסיפון, שמזרימים אויר למדורים הפנימיים, הם ניתקים ומאוחסנים בזמן ההפלגה בספינה. שרשרת העוגן נבלעת מתחת לסיפון בדרכה לכננת. מרפסת הרחצה נפתחת בירכתיים באופן הידראולי (אופציה) ומעניקה מרחב גדול מאד למקלחת אחרי השחייה או ישיבה במרפסת.
קיים ספריי הוד גמיש בעל מגרעת בקדמת הקוקפיט אליו הוא נעלם במלואו ומשאיר קו סיפון נקי.
כשהוא פתוח הוא נמוך מהמקובל בספינות אירופאיות אולם היתרון הוא שבתמרונים במרינות אין הוא מסתיר להגאי את הנעשה מלפני היאכטה. .
בעמדת ההגאי קיים פנל חשמל גדול עם פקדי הפעלה לאורות,
לחרב ולמרפסת הרחצה אשר יכולה להיות  ההידראולית.
תאורה לקוקפיט מספקת נורה חזקה המותקנת בקצה המנור ואף בבימיני קיים חלון שממוקם בדיוק מתחת למנורה. 
 
 
   
 
מפרשים
מפרשי היאכטה מורמים באמצעות הכננות החשמליות (סה"כ- 2-6 בקוקפיט לפי דרישה ). אבזר בטיחות חכם המותקן בקוקפיט הינו כפתור משבת חרום המנתק בבת אחת את המתח לכל הכננות במקרה חרום (בא כסטנדרט בכל היאכטות מתוצרת Nautor Swan ).
הראשי הוא מפרש Fully Batten (שחיפים לכל רוחבו) ושטחו 60.6 מ"ר. יחידת שליטה הידראולית אחת חולשת על מתיחת הוונטה האחורית, כיוון ה VANG (בום ג'ק) ומתיחת השפה האחורית של הראשי.
החלוץ    הוא 100% ושטחו 51 מ"ר. מערכת הפירלול של החלוץ נמצאת בחרטום היאכטה מתחת לסיפון כך שלחלוץ יש קו נמוך ונקי מעל הסיפון. פתיחת המפרשים היא נוחה ומהירה. היאכטה מגיבה למפרשים במהירות ,והמהירות מתפתחת באופן מיידי.
ההיגוי עם המפרשים נשאר נח וקל, בעזרת דפי ההגה המוטים בזוית למטה בצד ימין ושמאל. קימים שני דפי הגה על מנת לא לפגום בשוקע הנמוך שהיאכטה משיגה כאשר החרב מורמת, אי לכך השליטה בהטיות היא מקסימלית ואין מצב שדף ההגה יוצא בחלקו מהמים כפי שקורה בספינות עם דף הגה אחד במרכז.
(ניתן להזמין את היאכטה עם פרלינג בום)  
 
 

מערכות
בשילוב המערכות ביאכטה הושקעה מחשבה רבה  ותחכום, זוהי ללא ספק תוצאה של ניסיון שנצבר עם  השנים בבניית יאכטות גדולות ועתירות מערכות.
דוגמה פשוטה להסבר היא מערכת המצברים של היאכטה וההגנה עליהם. מערכות הצרכנים הניזונות מאלטרנאטור נפרד על המנוע (ולא מן האלטרנאטור שטוען את מצבר המנוע והגנרטור) לעולם לא יתחרו עם מערכות הניווט החשובות – מאחר ואלה מקבלות מתח ממצברים נפרדים הייעודיים להן בלבד, היאכטה יודעת להעדיף הפניית "חשמל" למצברי מערכות הניווט על פני מצברי הצרכנים הרגילים.
 
 
 
 
מנוע
היאכטה מצוידת במנוע Volvo penta 53  כשהמדחף יושב על ברך (להבדיל מציר). המתכננים והמהנדסים הבינו שמדחף ברך עם מנוע 53 כוחות סוס הזורק את המים ישירות אחורה שווה ערך למדחף על ציר עם מנוע 100 כוחות סוס הזורק את המים בזוית למטה.
השליטה על הספינה עם המנוע היא מצוינת וההסחה השמאלית בתנועת רוורס מתבטלת במהירות. לספינה שני הגאים גדולים מאד המאפשרים תנועה קלה בהיגוי.
מורגשת בהחלט התרומה של מצב החרב בתמרון הספינה.
קימות שתי אפשרויות חרב קבועה בשוקע של2.20 מטר
ואופציה להיות מצוידת בחרב מתרוממת - Dagger board,( השוקעהמינימלי 1.32 מטר)
העשויה כולה פיברגלס עם מוט ברזל לתמיכה.
השליטה על מצב החרב נעשה מתוך הקוקפיט.
תמרון עם מנוע משמעו  שכאשר החרב כולה מורמת הספינה "זורקת" את הירכתיים בתמרונים חדים בתוך מרינה ולכן תמיד כדאי להשאיר קצת חרב במים.  
 
סוואן 46  מתאימה להפלגות טרנס אטלנטיות, מעבר למראה האלגנטי שלה היאכטה נבנתה לקיים את עצמה ואת צוותה ימים ארוכים ואף שבועות ללא כל צורך במרינה. בהשקעת של כ- 675,000 יורו תקבלו בת זוג אמינה ואיכותית ביותר, שעוצבה לפי דרישותיך עם איכויות הפלגה מהטובות בעולם וגיבוי מקצועי צמוד.
 
       
 
         
    
שתף בפייסבוק!

רישום לקבלת עדכונים ממועדון Swan-Israel ע"י דואר אלקטרוני: הוספה הסרה